Otázky

Otázky na Back to Nature

Co je pozadí Back to Nature?

Back to Nature jsou přírodě podobné, třídimenzionální krajiny, které lze použít v akváriích a teráriích.  Zadní sklo mohou částečně nebo zcela překrývat a změní tak akvárium ve vzrušující a věrné prostředí, kde budou zvířata dokonale prospívat.

Pozadí Back to Nature není jen krásné, ale má také praktické využití: většina zvířat se díky němu cítí jistěji a mohou se lépe orientovat. Je známou skutečností, že mnohé druhy ryb se nechovají v „prázdném“ akváriu přirozeně. Velkou předností je možnost ukrýt veškeré technické vybavení akvária instalací až za pozadí Back to Nature, tudíž nebude jednak překážet a jednak nebude viditelné. Ideální je nainstalovat za Back to Nature velký biologický filtr, který je účinný více let a nemusí se čistit.

Nezabere 3D pozadí příliš mnoho místa v akváriu?

3D pozadí zabírá v řezu obvykle 3-15 cm hloubky akvária. Proto doporučujeme podle druhu zvoleného pozadí minimální hloubku akvária 40 cm. Čím je hlubší, tím krásnější je 3D efekt. Pozadí XL Amazonas dlouhé 200 cm by mělo být použito v akváriích o hloubce 70-90 cm. Pozadí Malawi je velmi ploché a má minimální požadavek na hloubku akvária. Na druhou stranu pravé kameny a kořeny také zabírají v akváriu spoustu místa. 3D pozadí ovšem vytlačí výrazně méně vody než kameny. Místo za pozadím je možno využít navíc pro velký biofiltr.

Musí voda za pozadím cirkulovat?

Voda za pozadím musí cirkulovat, aby se v těchto místech netvořila zóna hnilobných procesů. Volné místo za pozadím využijte pro filtr a/nebo tam instalujte opticky rušivé technické komponenty, např. proudová čerpadla, topítka, trubky, apod.

Jak dlouho pozadí vydrží?

Nejstarší pozadí jsou pod vodou již 25 let a jejich stav je stále bezproblémový. Jedinečný způsob výroby činí produkty Back to Nature mimořádně odolné a barevně stabilní. Z toho důvodu poskytujeme na naše akvarijní výrobky záruku 10 let.

Moje akvárium je vyšší než pozadí – co mám dělat?

Je-li akvárium vyšší než je rozměr pozadí, lze pozadí zespodu nastavit filtrační nebo tuhou pěnou až do výše 10 cm. Tato spodní plocha bude později zakryta akvarijní zeminou a nebude tudíž viditelná.  Ve střední části je možno pozadí pevně fixovat ke sklu skleněnými proužky nebo nějakou tvrdší pěnou. Zbývající části je možno vyplnit filtrační pěnou. Vše musí být dobře přilepeno jak na zadní skleněnou plochu, tak i na dno. Přečnívající části se odstraní. Ve spodní části je možno pěnu potřít silikonem a překrýt akvarijním štěrkem nebo vybraným typem písku. Při práci používejte jednorázové ochranné rukavice.

Jak čistit pozadí Back to nature?

istice, tak jako tomu bylo dříve např. po uplatnění filtrační techniky panem Eheimem, nebo zavedení moderních silikonových lepidel při výrobě akvárií. Strukturovaná pozadí známá pod označením Slimline, Amazonas, Malawi, Tanganyika, Rocky, Orinoco, atd. zná již většina akvarijních nadšenců a proto okruh možných aplikací a kombinací neustále vzrůstá.

Do akvária nasaďte řasožravé ryby a šneky. Zvířata vyčistí všechny plochy od řas a udrží je čisté přirozenou cestou. Pokud potřebujete pozadí očistit od řas nebo nečistot, použijte kartáček na nádobí a pozadí jednoduše vykartáčujte. Pozadí je stabilní a neutrpí tím žádné škody.