3D pozadí

Instalace 3D pozadí

  1. Instalace 3D pozadí je jednodušší než se zdá. Ideální je, pokud akvárium nemá žádnou středovou sponu. Pokud ji akvárium má, pak je třeba ji odstranit a po dokončení práce znovu nalepit.
  2. Sestavte si kombinaci jednotlivých dílů za akváriem a změřte šířku a výšku nádrže. Zohledněte tloušťku skla + 5 mm pro spoj.
  3. Potom ruční pilkou nebo ostrým nožem uřízněte pozadí podél označení. Vyzkoušejte, zda pozadí pasuje, příp. ho ještě upravte. Za pozadím musí zůstat dostatek místa pro filtr nebo technické vybavení.
  4. – 5. Ve spodní části modulu, v tmavší oblasti, vytvořte vrtačkou 60 mm široký otvor. Do otvoru vložte mřížku zajišťující cirkulaci vody pro zadní filtr a filtraci. Jako hladinový odtok vody může být použit také odtokový hřeben. Kruhová zabudovaná mřížka může být později skryta dekorací nebo rostlinami.
  5. Před lepením očistěte sklo. Pozadí zafixujte v akváriu pěnou do požadované pozice a přilepte akvarijním silikonem. Tip: zahřejte hrot silikonové stříkačky a přehněte ho do tvaru písmene L. Takto můžete silikon pohodlně nanést mezi sklo a pozadí. Boční okraje můžete zakrýt akvarijním štěrkem, pískem nebo rašelinou.
  6. Je-li akvárium vyšší než je rozměr pozadí, lze pozadí zespodu nastavit filtrační nebo tuhou pěnou až do výše 10 cm. Tato spodní plocha bude později pokryta akvarijní zeminou a nebude tudíž viditelná. Ve střední části je možno pozadí pevně fixovat ke sklu skleněnými proužky nebo nějakou tvrdší pěnou. Zbývající části je možno vyplnit filtrační pěnou. Vše je dobře přilepeno jak na zadní skleněnou plochu, tak i na dno. Přečnívající části se odstraní. Ve spodní části je možno pěnu potřít silikonem a překrýt akvarijním štěrkem nebo vybraným typem písku. Při práci používejte jednorázové ochranné rukavice.